ART GALLERIES ROUTES

Rutes guiades per les galeries i espais creatius que s’inauguren amb una gran festa de Opening i presentació del festival. Durant 4 dies les galeries s’omplen d’exposicions, mostres i activitats especials oferint experiències úniques per al públic.

 

Usa les motos elèctriques o bicis de Scoot per a fer les rutes!
 Viu Art Galleries Routes amb Scoot! Registra’t, introdueix el codi YGW19 i aconsegueix  vàlid des de primera hora del divendres 27 fins a última hora del diumenge 29 un descompte per a fer les rutes en motos o bicis elèctriques de Scoot! Si ja ets usuari de Scoot, sol·licita el teu codi descompto en aquest formulari 

 

Galeries i espais creatius:

Anaglifos Art Factory + Escalera de Incendios
AnGram
Arnau Gallery
Arts Santa Mónica
BienCuadrado
Bmurals
Espronceda
Nau Bostik
Espai Vuit + Pantocrátor
Projekteria
Werner Thöni

 

PROGRAMA ART GALLERIES ROUTES:

 

Divendres 27/09

Young Gallery Weekend OPENING by Jäggermeister

19:30 Espronceda Center for Art and Culture (C/ d’Espronceda, 326)

YGW 2019 Festival Presentaciò

Exposiciò: Beyond the object. On the creative spectrum, Raffael i Tai Lomas, curated by Olga Sureda Guasch.

19:45 YPA (Young Performance Art): 19:45 @freeconversations, Adrià Ballester i  20:15 Fuga, Eliana Caporalini.

21:00  YAS (Young Art Sound): Live Experimental Music per Structweird.

 

Dissabte 28/09 

Art Galleries Route 1 I Guided Tours by Scoot  

12:00 Anaglifos Art Factory + Escalera de Incendios (C/ d’En Mònec 17)

Exposiciò: ‘Nueva Yo / Poesía visual’, Joana Brabo. ‘9Cossos’, BBB Johannes Deimling, Camila Cañeque, Marc Montijano, Miguel Andrés, Natalia Carminati, Nina Maskiel & Mishka Beckmann, Omar Jerez & Julia Martínez + Performances: ‘Aprende a decir que no’Joana Brabo. ‘Enigma’, Daniel Gama. ‘When you Feel like you are going to live foreverJi A Yu.

13:30 Espai Vuit + Pantocrator (Galeria internacional convidada) (C/ de la Palla, 8)

Exposiciò:  四个窗户, Han Bing; Rolan Darjes; Wang Xubin; Zhu Ye + Performance: ‘Todos chinos menos yo’,  Enrique Barro.

15:00 AnGram + Craft Barcelona (C/ del Paradís, 4)

Exposiciò: ‘Som Llibertat’, VVAA + Food&Drink: Aperitiu per Craft Barcelona.

Art Galleries Route 2 I Visites guiades by Scoot

17:00 BienCuadrado (C/ d’Ataülf, 14)

Exposiciò: ‘Sample Culture’, Ash Wan + :inheritance wax: remix/mash up project.

19:00 Arnau Gallery (Plaça de Raquel Meller)

Exposiciò: Pintura mural de Tim Marsh & Nuria Toll + Visita guiada

19:30 Projekteria (C/ de Ricart, 19)

Exposiciò: ‘Trinus’, Cláudio Garrudo + Visita poètica guiada.

 

Diumenge 29/09

Art Galleries Route 3 I Visites Guiades by Scoot

11:45 Werner Thöni ArtSpace (C/ de la Legalitat, 49)

Exposiciò: ‘You will find me if you want me in the garden’, Alexandre Madureira

12:15 Xarrada: ‘Antes del antes’, Peter Freund (artista i professor del Departament d’Art i Història de l’Art del Saint Mary’s College de Califòrnia), Eloi Puig (artista i professor de la Facultat de Belles arts de la Universitat de Barcelona) i Werner Thöni (artista i director de Werner Thöni Artspace) sobre l’exposició i el concepte de mentida i veritat en l’art.

Young Gallery Weekend CLOSING Party by Yzaguirre

13.00 BMurals (C/ Ferran Turné, 11. Local 2)

Exposicions: ‘Overexposure and care. Label to flag’, Ampparito i ‘Videncias  y evidencias’, Gambin Rot + Presentaciò Fanzine Tour per els pintures murals + Ilia Mayer

PAELLA CANCEL·LADA NOU HORARSI!!!

16:30 Nau Bostik (C/ Ferran Turné, 11)

17:00 Exposicions513m2, El  Observatori: Carlos Roth, Anxo Santiago, Magui Pichinini, Gala Seguí, Mercedes Cosco, Lucía López (Lusi Bon), Boris Mercado, Silvia Esquivel, Helena Buira, David Almazan, Maria Fernanda Soler, Giulia Ferrari (Giulia Qualcosa), Ana Schulz, Alberto Barba, Erik Estany (Erik Stny), Alejandra Rocabado (La Ale Ro), Rocío Martín-Santos, Ares Molins, Viktor Dolganov (Viktor Viktor), Roc Pont, Lara Amat, Pep Novellón, David del Rincón, Julia Mehls, Julieta Averbuj, Laura Rabadan, David Querol, Guido Pozzi, Isabel Cardeira, Luis Salinas + ‘Katharsis’, VVAA + YPA (Young Performance Art) Exposiciò: ‘¡Eh tú, maricón!’, Miguel Andrés. ‘Wuwo / 無我’’, Ji A Yu. ‘El orden de los perros’, Eliana Caporalini  i Títere. ‘Ser raíz errante’,Títere.